Ob pony

1. dubna 2011 v 9:43 | Parta |  Plemena koní
coop obs_08
Země původu: Sibiř

Vzácný Ob pony, také známý jako Priob, je ze západní Sibiře v Rusku a je používán jako pracovní poník. Podobně jako u Narym pony je poník Ob odchovaný v Chanty-Mansi národní čtvrti, nedaleko od nižších oblastí řeky Ob a Irtysh . Klima je těžké s extrémním chladem, hluboký sníh a nedostatek obilí a potravin, vytvářejí obtížné podmínky pro pracovní koně.

Používají se hlavně jako tažná zvířata v zimě a také práce v lesích. Během letních měsíců koně nefungují a pasou se volně u močálů . Ob je podobný Yakut Pony. Je malého vzrůstu s dobře vyvinutou kostrou, Ob poníci jsou odolní a trvalí. Nohy jsou krátké. Hlava je středně dlouhá, drsná srst, krk je krátký a silný, plec je nakloněný a krátká, kohoutek nízký, nohy jsou silné, kopyta jsou široká a plochá, adaptace na bahnitý terén. Oni obvykle měří mezi 130 a 140 cm. Barvy jsou různé, ale nejobvyklejší je šedivý. Šedohnědé, grullo, a záliv Ob poníci mají obvykle šedohnědé faktor značení - hřbetní pruh, ramenní pásy, a zebra pruhování na nohou.
První výzkum na toto plemeno bylo provedeno v roce 1936. Ob je vzácné dnes a měla by být chován čistý a modernizovány, jak to je neocenitelná v severních lesních oblastech.

Omlouvánm se za špatné formlování a poskládání slov, 
tento článek je přeložený z anglické wikipedie. Děkuji za pochopení

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama