Angloarab

28. srpna 2010 v 20:14 | Parta |  Plemena koní

Angloarab

Znak plemene na koni

Angloarab, či také Angloarab 25%, je označení plemene koní. Plemeno má původ ve Velké Británii, kde vzniklo v 18. a 19. století křížením Anglických plnokrevníků a Arabských koní. Přes svůj původ je však hlavním střediskem chovu plemene Francie, v níž se chová už od padesátých let 19. století.

Chov

Chov a plemenitba je skutečnou vědou a provádí se pomocí promyšlené plemenitby. Kůň musí mít nejméně 25% arabské krve a obvyklou metodou křížení je používání čistokrevného Arabského hřebce a Anglické plnokrevné klisny nebo klisny plemene Anglo-Arab. Chovají se převážně na jihu Francie.

Charakteristika plemene

Angloarabové by měli mít v sobě nakombinované ty nejlepší rysy obou plemen a to bez přílišné podobnosti rysů,která by se přikláněla k jednomu, nebo k druhému plemenu. Koně by měli být rychlí a kvalitní, po Arabech krásní a elegantní. Měli by být vytrvalí. Jsou trochu agresivnější a nervoznější, než předci z Anglie[1].

Vzhled

Vyskytují se v různých typech, jako tmavý hnědák, hnědák, ryzák, šedák. Toto plemeno je často vyšší než Arabi a mají výšku okolo 155-167,5 cm.
AAV-Stute-2.jpg

Použití

Hodí se pro dostihový sport a jezdecké soutěže, protože jsou rychlí. Oproti Francouzským angloarabům nejsou tolik vytrvalí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama